Playoff Tree with Results

Year:


Round Robin
Round Robin Schedule
Pool A
10th Place - Coulas Bone Crushers 27 1st Place - Storm 28 1st Place - Storm 19
3 - Fri 9:00PM (K1) 7 - Sat 10:30AM (K1) 11 - Sat 1:30PM (K1)
11th Place - Greenthumb 19 11th Place - Greenthumb 4 10th Place - Coulas Bone Crushers 10
Pool B
6th Place - Hanet Plastics 13 4th Place - Broadway 7 4th Place - Broadway 18
1 - Fri 7:30PM (K1) 5 - Sat 9:00AM (K1) 9 - Sat 12:00PM (K1)
7th Place - The Crew 3 7th Place - The Crew 13 6th Place - Hanet Plastics 11
Pool C
5th Place - Rebels 14 3rd Place - Falcons 10 3rd Place - Falcons 8
2 - Fri 7:30PM (K2) 6 - Sat 9:00AM (K2) 10 - Sat 12:00PM (K2)
8th Place - IG Wealth 12 8th Place - IG Wealth 24 5th Place - Rebels 12
Pool D
9th Place - RE/MAX Crossroads 21 2nd Place - A's 31 2nd Place - A's 15
4 - Fri 9:00PM (K2) 8 - Sat 10:30AM (K2) 12 - Sat 1:30PM (K2)
12th Place - Surge 11 12th Place - Surge 10 9th Place - RE/MAX Crossroads 11
Round Robin Standings

Pool A

1st Storm (1)
2nd Coulas Bone Crushers (10)
3rd Greenthumb (11)


Pool B

1st The Crew (7)
2nd Hanet Plastics (6)
3rd Broadway (4)


Pool C

1st Rebels (5)
2nd IG Wealth (8)
3rd Falcons (3)


Pool D

1st A's (2)
2nd RE/MAX Crossroads (9)
3rd Surge (12)


Elimination
Crossover Round 2 Semi Finals Finals Playoff Champion
  1st Pool A (1st Seed) - Storm 6      
3rd Pool C (8th Seed) - Falcons 23 17 - Sun 10:00AM (K1) Winner Game 17 - Falcons 25    
15 - Sat 4:30PM (K1) 21 - Sun 1:00PM (K1)    
Winner Game 15 - Falcons 14    
2nd Pool D (9th Seed) - RE/MAX Crossroads 10   Winner Game 21 - Falcons 15  
    23 - Sun 2:30PM (K1)  
  1 st Pool B (4th Seed) - The Crew 4  
2nd Pool C (5th Seed) - IG Wealth 25 18 - Sun 11:30AM (K1)  
13 - Sat 3:00PM (K1) Winner Game 18 - IG Wealth 9  
Winner Game 13 - IG Wealth 12    
3rd Pool D (12th Seed) - Surge 3     Playoff Champions - Falcons
       
  1st Pool C (3rd Seed) - Rebels 5    
2nd Pool B (6th Seed) - Hanet Plastics 23 19 - Sun 11:30AM (K2) Winner Game 19 - Hanet Plastics 20  
14 - Sat 3:00PM (K2) 22 - Sun 1:00PM (K2)  
Winner Game 14 - Hanet Plastics 11  
3rd Pool A (11th Seed) - Greenthumb 11    
    Winner Game 22 - Hanet Plastics 6  
  1st Pool D (2nd Seed) - A's 9    
3rd Pool B (7th Seed) - Broadway 24 20 - Sun 10:00AM (K2)    
16 - Sat 4:30PM (K2) Winner Game 20 - A's 8    
Winner Game 16 - Broadway 7      
2nd Pool A (10th Seed) - Coulas Bone Crushers 9